УкраїнськаРусский
Головна Водні походи Маршрут 2

Маршрут 2

Тривалість - 5 діб
Протяжність - 150 км.
Число туристів в одній групі - до 10 чол.
Дата виходу - по формуванню групи.

План проходження траси

День Ділянка траси Км. Спосіб пересування
1 Кремінна - с. Піски Радьківські Автобус
1 с. Піски Радьківські - ост.390км 21 водний
1 Ост. 390 – м.Святогорськ 23 Водний
2 м.Святогорськ Дньовка
2 м.Святогорськ - Щурово 28 Водний
3 с.Щурово – с. Закотне 28 Водний
4 с.Закотне – с.Сріблянка 22 Водний, ночівля
5 с.Сріблянка – гирло р.Червона 25 Водний
Гирло річки Червоної – р. Кременная Пішки
Опис маршруту
Найефективнішим видом відпочинку є туризм, пов'язаний з фізичними тренуваннями на свіжому повітрі. Туристична подорож забезпечує поєднання всіх компонентів повноцінного відпочинку (фізична активність, зміна вражень, постійний сприятливий вплив природних чинників).
Головна ідея цього проекту дати можливість туристам, випробувати себе в поході першої категорії складності. Кожна людина знаходить в туризмі те, чого він бажає: захоплюючі пригоди, відпочинок, фізичне оздоровлення, гартування організму, пізнання своєї Батьківщини. Ця прогулянка дозволяє, здійснити бажання людини, сполучаючи їх на маршруті.
Маршрут водної прогулянки, розрахований і проведений в період літа. Маршрут проходить по найбільшій річці східної України Сіверському Дінцю і його лівій притоці річці Оскол і водосховищу на цій річці. Програмою передбачено багато різнобарвних цікавих об'єктів як природного, так і історичного характеру.
Прогулянка починається на лівій притоці Сіверського Дінця річці Оскол. Довжина 472 км, площа басейну 14,8 тис. км. Тут багато: ярів балок, долин, річок. Техногенні форми рельєфу: кар'єр, териконів, греблі, тераси на схилах горбів, та ін.
Image
. Клімат помірний. Вітер західного напряму. Рослинність на ранній частині розширена за широтними зонами, істотно замінена господарською діяльністю людей. У районі подорожей в долинах річок значну площу займають соснові ліси. У лісах росте дуб звичайний, в'яз, берест, липа серцеподібна, клен гостролистий, осока, вільха. Степова рослинність донині збереглася в первинному вигляді тільки на схилах балок, часто це правий високий берег річок.
Від такого званого Радьковського півострова переходимо під правий берег, рухаємося, поки стане добре видно попереду греблю (водосховище значно звужується, на лівому березі видно бази відпочинку) переходимо під лівий берег. Обхід греблі робимо зліва. При виході на укріплену бетонними плитами греблю треба бути обережними, бетон покритий мулом. Переносимо через дорогу, потім вниз грунтовою стежкою понад огорожею з колючого дроту до проходу, що добре проглядається, справа. Рухаємося спочатку затокою, яка забруднена деревами, виходимо в основне русло річки Оскол йдемо вниз за течією. На правому березі з'являються будинки с. Червоний Оскол (тут зустрічається мілина) зустрічаються перші містки, проходимо авто міст (вимагає уваги - за мостом відразу залишки дерев'яного моста) далі рухаємося за течією до залізничного моста (прохід чистий ) рухаємося далі.
Рухаємося за течією, ввійшовши до р.Сіверський Дінець, повертаємо вліво до Святогорська, проходимо два автомобільні мости (прохід чистий).
Наступним місцем є Святогорськ, де гармонійно сплелися живописні природні ландшафти, пам'ятки історії і культури. Велику увагу до місця привертає чоловічий Святогорський монастир, меморіал Великої Вітчизняної війни, музей археології і краєзнавства. Велика кількість санаторіїв, профілакторіїв і дитячих таборів відпочинку.
Різноманітний і тваринний світ Святих гір. Тут можна зустріти: лося, косулю, кабанів, борсуків, лисиць, куниць, ласку, соню, кротів, кажанів. У лісі і на полянах живуть: дятли, зозулі, горлиці, синиці, сороки, качки, пугач, сич, сипуха, сова, сойка, берегові ластівки, сорокопуд жулан, дрізд, чапля сіра біла, канюка и.т.д.. Земноводні представлені жабами і ропухами, повзучими – черепахами, ящерами, медянками, вужами, гадюками звичайною і польовою.
Image
Дньовка.
Йдемо за течією, поблизу с. Маяки проходимо невеликий дерев'яний міст (прохід нормальний ) на шляху зустрічаються острівці. Обхід за основною течією, перед с. Щурово зустрічається завал з вузьким проходом зліва.
Щурово невелике село, але велика кількість санаторіїв та баз відпочинку, на яких є медичні пункти, магазини, вузол зв'язку є автобусне з'єднання з р. Червоний Лиман.
Далі йдуть села Стародубівка, Закотнє, Дронівка, Сріблянка, в яких є магазини, є пошта і транспортний розклад.
У самій Миколаївці поряд з ГРЭС понтонний міст, швидше за все його, доведеться обнести, але можуть бути й проходи під берегом. Перед мостом справа канал водозабірника, до якого краще не наближатися - в ньому дуже сильна течія.
Приблизно через кілометр буде плотина, яку майже не видно. Необхідно буде обнести по правому берегу.
Image
Неможливо обійти увагою Кремінські ліси, які по праву називають «Оазисом Донбасу». Вони розташовані в помірному сухому степу Донецького басейну і займають майже сорок тисяч гектарів. Це найбільший лісовий масив на півдні лівобережної України. Протяжність цього масиву із заходу на схід 35 кілометрів і з півночі на південь – 30 кілометрів. Майже половина лісу, особливо хвойного, це штучний ліс. Посадка наших лісів відноситься до 1832 року. Саме цього року були закладені перші розплідники в Новоглуховськом бору. Найцікавіші природні об'єкти це «Белоусова садка» і «Дубовий гай», які вже майже три сторіччя звертають до себе увагу людей. Багата і різноманітна флора і фауна лісів Кременщини. Зайдіть в ліс і ви побачите вікові сосни, які своєю кроною прикривають молодняк, який тягнеться до світла, і білосніжні берези ростуть поряд з вільхою. У лісі росте кінський каштан, осика, шипшина, липа і інші рослини. Фауна лісу представлена такими звірами як лось, олень благородний, косуля, дикий кабан, лисиця, білка. У заплаві Серебрянського лісництва проживають бобри. У лісах кубляться дикі голуби, качки, чирки. На межі „Прилипки” зустрічаються фазани. У лісі знаходяться близько 130 озер, з яких 32 не пересихають. Найбільші з них Чернікове, Попове, Підпісочне, Лінєве, Клешня. У озерах водиться багато риби, раки.
Кремінна - кінцевий пункт нашої прогулянки. Кремінна - це районний центр. У місті є районна лікарня, телеграф, магазини. Державний краєзнавчий музей, в якому зібрано багато матеріалів по археології, історії, культурі і природі нашого міста. Проходить залізниця, яка сполучає Харків, Луганськ. Різні напрями автобусного повідомлення.

Туристична характеристика району.
Річка рівнинна, добре освоєна туристами не тільки нашого регіону. Має хорошу систему під`їзду і можливість проходження спортивними водними маршрутами першої категорії складності. Дає туристам можливість більше дізнатися про свій рідний край.
Image
Записатися в групу можна, зробивши замовлення нашому менеджеру.
 
Поделиться с друзьями:
Опитування
Чи подобається Вам активний відпочинок?
 
Випадкове зображення
43.jpg

Яндекс.Метрика

Дом отдыха Уголек